harici haber

Amerikan Ordusunun Haçlı Zihniyeti

Abu Garip skandalı gibi enteresan haberlere imza atan araştırmacı gazeteci Seymour Hersh’in son iddiaları oldukça düşündürücü. Saygın dış ilişkiler dergisi foreign policy’de yayınlanan yazısında Hersh, Amerikan ordusunda son yıllarda gittikçe artan “haçlı” zihniyetinden bahsediyor. Araştırmaya göre bazı subay ve askerler hristiyan inancı anlamında imanlı olmanın ötesine geçip kendilerini “İslam’a karşı savaşıp Hristiyanları koruyan Malta Şövalyelerinin” bir devamı ve uzantısı olarak görüyorlarmış.

Kendilerine özel rütbe sembolleri yapmışlar ve aynen haçlı şövalyeler gibi birbirlerine bir çeşit eski madeni para dağıtıyorlarmış, kardeşliklerinin belirtisi olarak.

Hersh, ısrarla yıllardan beri, Amerika’da bir kaç “şahin” politikacının resmen darbe yapıp derin devleti ele geçirdiğini, ve son 10 yılda Amerikan hükümetinin muhafazakarlığın ötesine geçip çok radikalleştiğini vurguluyor. Şu anda Amerikanb ordusunda, Hersh’e göre aşırı dozda bir İslam düşmanlığı hakim, özellikle özel kuvvetler bünyesinde.

Yazan - Oca 27 2011. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes