harici haber

Peygamberden İlham Almak

inspiredbymuhammed.com  isimli web sayfasının başlattığı çalışma..

Merkezi İngiltere olan Exploring Islam Foundation(EIF) bu günlerde İngiltere’de ilginç bir “halkla ilişkiler” kampanyasına imza atıyor. İnspiredbymuhammed.com adresinden takip edilen bir oluşumda, amaç İngiliz kamuoyunu İslamiyet ve Hz. Muhammed(s.a.v) hakkında bilgilendirmek. Özellikle hazırladıkları afişleri Londra sokaklarında sergileyince pek çok kesimden olumlu-olumsuz tepki almışlar.  Özellike kadın hakları, sosyal adalet ve bu gibi konulara Hz. Muhammed(s.a.v)’in bakış açısını anlatmaya yönelik bir kampanya olduğunu söylüyor EIF kurucuları. Temel sloganları, İslam’ın sanıldığının aksine İngiliz toplumu için oldukça yararlı sosyal normlar barındırdığı.

Yazan - Oca 27 2011. Kategori Kültür-Sanat. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

1 Yorum - “Peygamberden İlham Almak”

  1. ömer

    böyle uygulamlar batı ülkelerinde inşallah islamın doğru olarak anlaşılmasına vesile olur. zaten avrupanın islamlaşacağı çok önceden öngörülen bişeydi. Mesela Kadir Mısıroğlu birçok kitabında özellikle “İslamcı Gençliğin El Kitabı” gibi kitaplarında bunu 70 li yıllarda öngörmüş bir yazar. bazı istatistikler var avrupadaki islamlaşmayla alakalı insanı hayretlere ve sevince garkediyor. birçok avrupalı mütefekkirin ihtida ettiğine şahid oluyoruz. bunlar, geleceğin avrupasının islama gebe olduğunun, bugün oralarda yaşanan gelişmelerin bunun bir alt yapısı olduğunun göstergesi.

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes