harici haber

İngiliz Irkçı örgüte yeni İsrail’li destekçi

İslam düşmanlığını kendine meslek edinmiş Pamela Geller’a İngiltere’den yeni bir rakip çıktı. English Defence League’in Yahudi ayağı olan Jewish Defence League’in başına atanan Roberta Moore, açıklamalarıyla kin kusmaya başladı:

“Bizim Müslümanlarla bir problemimiz yok. Bizim derdimiz İslam’la. İnsanlar İslam’ın bir din olduğunu söylüyorlar oysa İslam olsa olsa bir tarikat olur.” Türk basınında sık sık haber kaynağı olarak gösterilen Haaretz’de yayınlanan röportajında Moore, radikal siyonist görüşlerini böyle dile getiriyor.

18 yaşından beri İsrail ordusunun daimi üyesi olan Moore, English Defence League ile ortak bir düşmanları olduğunu, bunun da Avrupa’da gittikçe yayınlan Müslümanlar olduğunu söylüyor.

Bu sorunun çözümü için Moore’un önerisi basit. “Her hangi bir çözüm olmaz, Nazilere yaptığımız gibi geri savaşmamız gerekiyor.”

Avrupa’da gittikçe artan böylesi tehlikeli fikirlerin yayılmaması için belki de demokrasinin beişiği İngiltere’nin Almanya’dakine benzer bir şekilde, bu tarz örgütleri yasaklaması gerek.

Yazan - Oca 29 2011. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes