harici haber

Amerikan Yayınlarında Sansür Komedisi

El Cezire’den mahrum kalan Amerikan kamuoyu…
Sözde demokrat ve özgürlükler ülkesi Amerika’da devletin yapamayacağı ama birilerinin yapması gerektiği faşistliği genelde serbest piyasa ekonomisini elinde tutan devasa tröstler yapar, ve her ne hikmetse de bu tröstlerin çoğunluğu yahudi kökenlidir.
Amerikan vatandaşları artık uyanmışlar. Özellikle bu son Mısır ayaklanma olaylarını merak ediyorlar. Foxnews ve benzeri “yandaş” medya “Aman imdat İslamcılar gelirse iktidara bizim bölgedeki çıkarlarımız ne olur” gibisinden manyaklıkları haber diye vatandaşlarına yutturmaya çalıştığından, aklı selim her Amerikalı Mısır’daki olayları El Cezire üzerinden izlemek istiyor ama El Cezire’nin yayınına kablo tv şirketleri karar veriyor. El Cezire’nin görüntüleri önce kablo tv şirketleri tarafından “inceleniyor” eğer sakıncalı değilse Amerikan kamuoyuna sunuluyor.
Bu durum karşısında düz vatandaşların “doğru ve tarafsız” habere olan ihtiyacı ve susuzluğu artmış olsa gerek, El Cezire’nin web sayfası trafiği %2500 artmış, çoğunluğu Amerika’dan olmak üzere.
Evet, yüzde ikibin beşyüz…
Yazan - Oca 31 2011. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes