harici haber

Batı Medyasının İslami Bankacılık Paniği

Milyonlarca Amerikalının kredi kartı ve mortgage yükü altında ezildikleri bir çağda, doğal olarak insanların farklı finansman ve ekonomi modelleri araması normal. Özellikle Malezya ve Endonezya gibi ülkelerde krizden etkilenmeyen ve faizsiz bankacılık sistemi uygulayan finans kuruluşları gerek batı medyasının gerekse ekonomistlerin merceği altında.
İnsanların böylesi bir ekonomik garabet içindeyken farklı arayışlara yönelmesi elbette bir kısım medyaları rahatsız ediyor.  Jewishjournal.com, ShariaFinancewatch.com gibi sitelerde “İslami bankacılığın terörü” desteklediği gibi safsatalara yer veriliyor. En son New York times gazetesi de sırf ortalığı karıştırmak için New Yorker’da yayınlanan bir makaleyi bahane ederek, “İslam iş dünyası için bir tehdit mi?” sorusunu sordu.
Batılı insan kapitalismden boğulmuş durumda. Arayış içinde ve her zaman olduğu gibi Batı medyası bu arayışın İslam Düşüncesine çıkmaması için elinden geleni yapıyor.

Yazan - Şub 24 2011. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes