harici haber

FBI’ya fişleme davası

Cami Cemaatı Federal Büroyu mahkemeye verdi..
Amerikan Sivil Özgürlükler Sendikası ve Amerikan-İslam İlişkiler konseyi birleşerek Orange County’de camilere sızdığı için bir FBI ajanının nezdinde federal büroyu mahkemeye verdi.
İddialara göre paralı muhbir Keith Monteilh, insan hakları bildirgesinin ilk maddesine karşı gelmiş olduğundan mahkemeye verildi. FBI’a çalışan, danışmanlık yapan Hudsan Ensititüsünden ulusal güvenlik uzmanı Gabriel Schoenfeld camilere dikkat edilmesi gerektiğini, Amerika’da pek çok camide terör bağlantılı faaliyet olduğunu iddia ediyor.
İşin ilginci şimdi dava söz konusu olduğundan FBI zeytinyağı gibi su üstüne çıkma istediğinden olayla ilgili olarak görevlilerimiz kimsenin din özgürlüğüne karışmamıştır, burası özgür ülke diye açıklama yaptı. Ancak aynı yetkililer Monteilh’e, İslam’in Amerikan ulusal güvenliği için tehdit olduğunu bu yüzden camilere sızıp mümkün olduğu kadar müslümanları fişlemesi gerektiği söylemiş.
Yazan - Şub 24 2011. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

1 Yorum - “FBI’ya fişleme davası”

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes