harici haber

Koalisyon Bombalar, Medya Yalan Atar

Libya’ya bombaların yağdığı ve bazı Türk gazetecilerin televizyonlarda boy gösterip “efendim bunun petrol ile ilgisi yok” deme garabetini ve cehaletini gösterdiği şu günlerde doğal olarak da Amerikan medyası da boş durmuyor. Aşırı sağcı söylemlerini kamufle etmeyi iyi başaran ABD’nin en çok izlenen yayın kuruluşlarının başında gelen Fox News bu sefer baltayı taşa fena vurdu. Üstelik foyalarını meydana çıkaran da bir diğer ABD yayın kuruluşu CNN.

Fox News’tan Jennifer Griffin, ağlamaklı ses tonuyla, utanmadan kamera önüne çıkıp “Libya’dan bildirdi” ve Kaddafinin kendisi gibi İngiliz ve diğer CNN muhabirlerini canlı kalkan olarak kullandığını anlattı.

Bu haberi CNN’in Libya’da bulunan muhabiri Nic Robertson sert birt dille yalanladı. Böylesi bir haberin tamamen uydurma olduğunu, kabul edilemez bir hata yaptığını, kendi kanalına konuşurken neredeyse öfkeden kudurarak anlattı: “İnanılmaz bir yalan bu, biz ordaydık, başıma böyle bir şey gelmedi, Fox news muhabirleri tamamen yalan söylüyor” dedi.

ABD aklına esen yerleri bombalamaya devam ettikçe, yandaş medya yalan haberler ile kamuoyunu uyutmaya devam edecek. Neyseki, sayıları az da olsa CNN’den Nic Robertson gibi namuslu gazeteciler hala var.

Yazan - Mar 22 2011. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes