harici haber

11 Eylül ile ilgili çocuklar için boyama kitabı

11 Eylül’ün 10.yıl dönümünü anmaya hazırlanan ABD toplumunda müthiş bir histeri dalgası yayılacağa benziyor. Şimdiden basında “10 yılda ne olup bitti” tarzından analizler ve haber-yorumlar çıkmaya başladı.

Ancak Really Big Coloring Books, Inc. firmasının bu tuhaf işgüzarlığı kapitalizm ve kitle histerinin harmanlanmasının bir şahikası olarak karşımıza çıkıyor.

Evet, 11 Eylül olaylarının resmedildiği bir çizgi-romanı çocuklar için boyama kitabı olarak piyasaya sürüyorlar.

Kitabın adı “We Shall Never Forget 9/11”. Elbette boyaya boyaya çocukların da beyinleri yıkanacak, hiç kimse unutmayacak 11 Eylül olaylarını, firmanın gönlü ferah olsun, onlar sadece stokları ile ilgilensinler çünkü çoktan foxnews’a haber oldular bile, herhalde satışlardan iyi bir “voli” vurmaları kaçınılmazdır.

Foxnews bile afallamış olacak ki, bu haberi “Bu boyama kitabu uygunsuz ve anti-İslamcı mı?” diye soru işaretleri eşliğinde veriyor.

Kitapta ikiz kuleler alev alev yanıyor, Bin Ladin’i askerlerce vurulmadan önce, “peçeli” bir kadının arkasına saklanırken görüyoruz.

Sözün bitip boyama kalemlerinin devreye girdiği yerdeyiz.

11 Eylül histerisi bakalım ABD’de nerelere kadar uzanacak?

Barış Tarımcıoğlu

Yazan - Ağu 26 2011. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

1 Yorum - “11 Eylül ile ilgili çocuklar için boyama kitabı”

  1. Fatih Tarımcıoğlu

    Zararı yok önüne geçilemez ortaçağ (avrupanın orta çağı) da aynısını çocuklarına yapıyorlardı. Zaten değiştirilmiş İncilde bu tip korkulardan türetilmemiş mi? Adamların alışkanlığı değişmez.

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes