harici haber

Helal Kesim Hindi Sızdırma Operasyonu

ABD’li meşhur gazeteci-yazar Pamela Geller’dan pek bahsetmek istemiyoruz, dikkat çekmeye çalışmasına daha fazla çanak tutmayalım diye ama artık bir dönemler ABD medyasının sık sık görüşlerine yer verdiği bu şahsiyet, belki de iyice çaptan düştüğü için bunamanın eşiğine gelmiş. Böyle giderse Comedy Central’da filan iş bulur artık. Son iddiası ile ABD’lileri uyarıyor, şükran günü hindi pişirecek olanları.

İddiasına göre bazı ABD’li firmalar, Müslümanların istediği bir şekilde kesilmiş yani “helal hindileri” ABD pazarına gizlice sokup dertleri ABD halkını yavaş yavaş şeriata alıştırmakmış. “Stealth Halal Turkey” yani gizli helal hindi diye başlıklar dönüyor bugün bazı ABD dergilerinde, her zaman olduğu gibi bu kafayı ciddiye alıp duyurmuşlar. Geller her zaman ABD’de üzerinde “helal” damgası olan ürünleri boykot etmeğe çağırdı, çünkü ona göre bu ürünleri almak “terörizme destek vermek” anlamına geliyordu.

Ancak şimdilerde genel yaptığımız gözlem şu yönde, bu tarz İslamofobik yazarlara eskisi kadar rağbet olmayışı, ABD genel-geçer medyasında.

Ne de olsa ABD’de herkes artık ekonominin felakete sürüklendiğini iyice idrak etti, böyle sanal düşmanlarla uğraşmak istemiyor artık, üç-beş üşütük dışında.

Yazan - Kas 22 2011. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

1 Yorum - “Helal Kesim Hindi Sızdırma Operasyonu”

  1. Yahya RAMİ

    Bizim buradaki laikçilik hasatalrının nereden ilham aldıkları belli oldu. Belki de soyları bile onlara ulaşıyordur.

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes