harici haber

Wilders:Gül Gelmesin, çünkü onlar İslamcı

İlkokula yeni başlayıp da okuma yazmayı yeni söken bir çocuğun kurabileceği sofistikelikte bir cümle oldu ama Hollandalı ırkçı-siyasetçi, iktidar ortağı PVV’nin başkanı Geert Wilders böyle demiş aynen. Hollanda hükümeti Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ü gelecek sene için davet etmiş. Wilders ise bu ziyarete karşı çıkıyor, “İkisi de gelmesin çünkü onlar İslamcı ve bu yüzden bizim gerçek dostumuz olamaz. “İkisinden” kastının Başbakan Erdoğan olduğunu vurguluyor, “Erdoğan nereye giderse oradaki göçmenlere asimile olmamaları gerektiğini söylüyor zaten” demiş.

Şimdi bizim anlamadığımız. Bir kere ziyarete daha bir yıl var. Resmi teklif yapılmamış, dolayısıyla Hollanda’ya vereceğimiz resmi bir cevap vs. de yok ortada. Şovmen bir siyasetçi daha ortada fol yok yumurta yokken, “bana ne bana ne istemem” diyor.

Ve Reuters bunu haber diye geçiyor, El Arabiya’dan, De Volkstrant’a kadar her yer de manşet olmuş Wilders yine.

İnsan düşünüyor, sanki durup dururken Reuters, Wilders’i manşetlere mi taşımaya çalışıyor?

Aynı haberi biz de geçiyoruz ki, haber metnini iyi analiz ettiğimizde danışıklı-dönüşüklü bir durum olduğunu vurgulayalım diye.

Yazan - Kas 22 2011. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes