harici haber

İslam aleyhtarı siteye WordPress’ten yasak.

“Bare naked Islam” isimli portal sonunda Council on American-Islamic relations(CAIR) isimli ABD’li kuruluşun girişimleri sonucunda yasaklandı. Önceden Müslümanlara yönelik her türlü hakaret dolu yazı ve mesajı barındıran sitenin, bünyesinde milyonlarca blog barındıran WordPress tarafından yayınına son verildi. CAIR şimdiye kadar bu siteyi yayından kaldırmak için bayağı uğraşmış,  kuruluşun başkanı Nihad Awad “Anayasanın ifade özgürlüğü maddesine elbette saygımız var ancak bu tarz sitelerin tek amacı şiddeti körüklemek.” diyor

CAIR bu tarz siteleri düzenli olarak FBI’a bildiriyor, ancak bizim anladığımız WordPress isimli bağımsız blog portalı bu siteyi kendi insiyatifi ile yayından kaldırmış.

Pek bir şey değişmez, ertesi gün başka bir yerde blog açarlar, ama en azından bu konunun gündeme gelmesi önemli. Bu tarz sitelerde “Müslüman kanı akıtmak lazım, En iyi bir şekilde nasıl bir Müslüman vurulur, Cami bombalamak için gerekli bilgiler” tarzından makaleler oluyor.” İşin kötüsü gençler “sosyal medya ağları” üzerinden böyle yazıları paylaşıyorlar.

WordPress üzerine düşen görevi yapmış yapmasına da, bizce ABD’li bütün akademisyen ve sosyologların birleşip, son 15-20 sene içinde nasıl olur da ABD’nin bu kadar ekstrem bir yabancı düşmanlığına körüklendiğinin iyi analizinin yapılması gerek.

Yazan - Ara 30 2011. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes