harici haber

Danimarka:Yeni yıl kutlamalarının ardından temizliği Müslümanlar yaptı

Burada asıl mesele, bu eylemin Kopenhag’da yaşayan bir grup Müslüman tarafından gönüllü olarak yapılmış olması. Yani ortada zorla bir temizlik yaptırmak yok. Sürekli olarak entegrasyon meselesi üzerinden “olumsuz” haberler yayınlayanlar için bir haber sanki, Danimarka basının haberine göre Kopenhag’daki Nusrat Djahan camisi cemaatinden bir grup Müslüman genç, yeni yıl kutlamaları arkasından oluşan cadde ve sokaklardaki “pisliği” temizlemek için gönüllü olmuşlar.

Danimarka’da yükselen ırkçılık ile ilgili sürekli haberler yapıyoruz, ayrıca da ülkemiz dahil dünyanın her yerinde Müslümanların “yılbaşı” meselesi ile ilgili olumsuz haber çıkar durur. Danimarkalı gençlerin bu yapmış oldukları eylem, bir tepki belki de…

Bu caminin cemaatinin başkanı Muhammad Zakaria Khan “Din öğretmenlerimiz, ülkemizi sevmemiz gerektiğini söylüyor, eğer seviyorsak aynı zamanda temiz tutmamız gerek. Ayrıca inancımız zaten belli, dinimizin temizliğe verdiği önem ortada.” diyor.

Kaçınılmaz olarak şu geldi aklımıza: Bir grup “ecnebi” düşünün, herhangi bir Müslüman etkinliğinden sonra, mesele Kurban kesimi olabilir, kalkıp temizlik yapacak. Bayağı bir velvele kopardı Avrupa basınında.

Kısa bir google aratmasından Müslümanların aynı tarz “yaılbaşı sonrası temizlik” etkinliklerini Oslo ve Amsterdam’da da yaptığını görüyoruz.

Yazan - Oca 7 2012. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes