harici haber

Bloomberg imana mı geldi?

Daha önceden New York polis teşkilatının bünyesindeki yüzlerce polisi “İslami terör” konusunda eğitmek için kullandığı skandal kabilinden İslamofobik öğeler içeren belgeselleri burada duyurmuştuk. Şimdi New York belediye başkanı ve valisi Micheal Bloomberg, New York Times’a verdiği bir demeçte, bu tarz videoların eğitim amaçlı bile olsa polis teşkilatında kullanılmasının “korkunç bir hata” olduğunu söylemiş.

Daha önceden New York polisinin camilere “casus” göndermesini makul ve mantıklı bulduğunun söyleyen Bloomberg’in bu çıkışını enteresan bulduk.

Polisleri eğitmek için kullanılan söz konusu olan belgesel’in ismi “Third Jihad” idi. İçinde bolcana füze fırlatan ve çocukları rehin alan kar maskeli militan görüntüsü olan İslam hakkında eğitici “belgesel” filmde,  yapımcılar hızlarını alamayıp, beyaz saray üzerinde dalgalanan ve üzerinde Arapça harfler olan bayrak animasyonu eklemeyi de ihmal etmemişlerdi.

Yazan - Oca 25 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes