harici haber

ABD’li gazetecilere İslam hakkında kurs

Washington State University ve the Poynter Institute’s News University adlı iki ABD üniversitesi basın-yayın öğrencileri ve isteyen gazeteciler için “İslam ile ilgili doğru haber üretme” kursları açıyormuş.

Projenin sorumlusu Lawrence Pintak, “sadece doğru haber iletme konusunda gazetecileri bilgilendirmek istiyoruz” demiş. Kendisi ayrıca CBS’in eski Orta-Doğu muhabiri. “Ben görev yerim dolayısı ile, örneğin, seken kurşunlardan kendimi nasıl koruyacağımı bilirim ama özellikle İslam hakkında pek bir bilgisi olmayan ABD’li gazetecilerin İslam ile ilgili konuları nasıl ele alacakları ve İslamiyet ile ilgili bilgilere nasıl ulaşacakları konularında onları bilgilendirelim istedik,” diyor.

Şimdi bu kurslar ne kadar iyi niyetli olur o bilinmez, İslam ile ilgili haberler niye diğer konulardan farklı olsun, gazeteci dediğin her konuda ön yargısız haber hazırlamalı öyle değil mi?

Program hakkında ısrarla “Müslümanlar hakkında doğru enformasyon iletmeye yönelik” deniliyor, bize de artık “eh ne yapalım, haydi hayırlısı” demek düşer.

Ancak madem ki projenin sorumlusu CBS’in eski muhabirlerindenmiş, biz de yazının sonuna CBS’in logosunu koyalım, meraklısı bu logonun sembolik anlamı üzerine araştırma yapar.

Bir ipucu ekleyelim bari, acaba bu logodaki göz ile ABD dolarındaki piramit gözü arasında bir ilişki var mı?

Yazan - Oca 27 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes