harici haber

Uzaylılar gelip Sarkozy’i yalanlasa ne olur?

Hiç bir şey olmaz, ekseriyet İngilizler, Fransızlar, Almanlar ve ABD’liler ve benlerinde bilimum Anglo-Sakson dokusu barındıranlar Türklerden nefret etmek için bahane uydurmaya devam ederler.

Kısa adı OIC olan, Organization of Islamic Cooperation, yani İslam konferansı örgütü, ki bu kuruluşun üye ülkelerinin sayısı 57’dir, Fransa senatosunun kanun niyetine kabul ettiği “malum seçim propagandasını” şiddetle kınadı.

Kuruluşun yaptığı basın açıklamasında  “Bu kanunu reddediyoruz zira tarihi gerçekler ile örtüşmüyor. Ayrıca Fransız parlamentosu sadece politik kazanç için böyle bir manevra yapmıştır, bu kanun ifade özgürlüğüne aykırı bir kanundur” denildi.

Biz daha önce haricihaber.com olarak Sarkozy’nin siyasi görüş ve ahlakının boyutları üzerine uzun uzun yazdığımız için ayrıca bu son geçen kanun hakkında bir yorumda bulunmak istemiyoruz. Sadece OIC’ın da bunu protesto etmesi iyi, onu haber verelim istedik.

Ayrıca belirtelim ki, bir kaç gündür tüm dünya basınına göz gezdiriyoruz bu olay ile ilgili olarak, bu haberlerin altına yorum yapan binlerce Avrupalı ve Amerikalı “asla” bu kanunun ifade özgürlüğüne aykırı oluşundan dem vurmuyor, aksine “oh olsun Türklerin burnu sürtsün” tutumu içindeler.

Hepsi seyrettikleri kasıtlı ve hain belgesellerin ve filmlerin ve masalların etkisindeler yani.

Gökten uzaylılar(!) inse, deseler ki, öyle zannettiğiniz gibi Ermeni soykırımı filan olmadı , biz o zamanlarda da dünya üzerinde gözlem uçuşları yapıyorduk vs. deseler, bu “ırkçı” kafalar, ABD ve Türkiye’nin gizli bir işbirliği içinde olduğunu bunun bir NASA projesi olduğunu filan iddia edip, yine her daim her yerde “barbar Türkler Ermenileri öldürdü, intikam!” diye bağırırlar.

Çünkü bu kafalar özellikle son yüzyılda Türkiye aleyhinde olabilecek her türlü düşünceye sahip olma konusunda beyinleri yıkandı.

1915’te gerçekten ne olduğunun tarihçileri ilgilendirip ilgilendirmemesi değil mesele.

İstediğiniz kadar özür dileyin bir şey değişmez.

İstediğiniz kadar mallarını boykot edin, yine bir şey değişmez.

Kamu bilinci öyle şartlandırılmış, türk=barbar, böylece skandal kabilinden bir kanun geçebiliyor, sokaktaki vatandaşın, tarihle ilgili hiç bir fikri ve olayı yoksa, “Söz konusu Türkler ise kesin yapmışlardır” oluyor.

Asıl mücadele edilmesi gereken bu zihniyettir, zira sanayileşmeden beri özellikle Avrupa toplulukları “özgür” oldukları konusunda trajik bir şekilde beyinleri yıkandı oysa edindikleri bilgi edinme kaynakları maksatlı, sığ ve zehirli.

İşte bu Fransa’nın geçirdiği yasa, upuzun bir beyin yıkama protokolünün sonucu.

Kendini aydın zanneden Avrupalı kendisini bekleyen tehlikenin farkında değil, belli bir takım zihniyetler istedikleri gibi çeşitli mecraları kullanıp “mind control” zihin kontrol yapabiliyorlar.

Bir şekilde yüzyılın başında bu coğrafyadaki emelleri için çıbanbaşı olarak gördükleri “Türkler” aleyhinde her türlü “imge kontrolü” sağlandı.

Bu saatten sonra tarihle yüzleşmek ba’bından kongre-seminer turizmi yapmak, ülke tanıtımları için oluk oluk paralar saçmak, “bak elçimi geri çekerim haaa!” tehditlerinin hiç bir anlamı yok.

Meselenin özüne inmek lazım, Avrupalı’nın kollektif bilinçaltındaki “Türk korkusu ve nefretine” direkt saldırmak lazım.

Bu saldırı sadece ve sadece “bilgilendirme” düzeyinde ve buna yakışır seviyede olmalı.

Ve elbette kendi içimizdeki her kökenden vatandaşım kucaklanacak, o bir kesinlik, bu ayrı bir konu.

Ama beyhude bir şekilde, sanki çok önemli bir meseleymiş gibi Fransızlara mikrofon uzatmaktan vazgeçelim, “ay aman şimdi ilişkiler ne olacak?” diye karalar bağlamasın bazı “aydınlarımızı”.

Hiç bir şey olmayacak, Avrupalı derinlerinde bir yerlerde Türklerden nefret etmeye devam edecek.

Sarkozy’nin oy oranı inse de çıksa da, 2015 yılında aynı koro yeri göğü inletecek, “barbar Türkleri” tarih tahtası önünde tek ayak üzerinde bekleme cezasına davet edecek.

Barış Tarımcıoğlu

Yazan - Oca 27 2012. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes