harici haber

Almanya’da İslamofobinin yerini Judaofobi mi alacak?

İsrail gazetesi Ynet’in “bilimsel” bir rapora dayandırarak yayınladığı bir habere göre Almanya’daki anti-semitik suçlarının %90’ını aşırı-sağcı grup ve kişiler işliyormuş. Bu rakam ilginç zira özellikle Amerikan menşeili “Şeriat tehlikesi ve Avrupa’da yayılan İslam” hakkında yayın yapan bir çok haber sitesini yalanlamış oluyor.

Araştırmayı Londra Üniversitesi Holokost araştırma merkezi hazırlamış. Araştırmaya katkıda bulunan Dr. Peter Longerich, “Anti-Semitizm, Judaizm ve Yahudiler hakkında saçma sapan önyargılar ve klişeler yüzünden kaynaklanıyor” diyor.

Longerich aynı zamanda “Modern iletişim araçları, örneğin, internet olduğu sürece böyle tehlikeli fikirlerin yayılması kaçınılmaz” diye de ekliyor.

Araştırmanın bir diğer ilginç sonucu Almanların %20’sinin “anti-semitik” görüşlere sahip olması.

Yazılarımızı takip edenler bilir, genelde bu tarz “bilimsel” araştırmaların kamu oylarını yönlendirmek için kasıtlı hazırlandığı belirtiriz, dolayısıyla sonuçlarına temkinli yaklaşırız.

Ancak burada enteresan olan bu kadar katı “anti-semitizim” kanunlarına rağmen Almanya’da böyle sonuçlar çıkması ve özellikle bu sonuçların bu tarz akımlarda hemen Müslümanları suçlayanları yalanlaması ilginç.

Yazan - Oca 29 2012. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes