harici haber

Hollanda basınından Türk siyasetçiye iftira

Merkezleri La Hey’de bulunan İslam Demokratlar(Moslim Democratische Partij) partisi üyesi Hasan Küçük hakkında tuhaf bir haberler silsilesi dönüyor Hollanda basınında bu aralar. İlk önce her tarafta “Müslüman siyasetçinin köpek düşmanlığı” diye haberler çıktı, ardından yalanlama geldi bizzat Hasan Küçük tarafından.

İşin aslı şöyleymiş: Hasan Küçük, köpek sahiplerini daha sorumluluk sahibi olmaya çağırıp, bir gün içerisinde sahipleri tarafından saatlerce evde kapalı tutulmasının, köpekler için çok zararlı olduğunu, böyle yapan sahiplerine hayvan haklarını ihlal ettiği gerekçesi ile ceza verilmesi gerektiğini söylemiş.

Bu sözleri “Müslüman siyasetçi köpek beslemeyi yasaklamak istiyor” diye geçmiş pek çok gazete ve portal hemen. Haberin yalanlanmasını ise yine Hollanda basınından ad.nl’den takip ettik.

İşin kötüsü şu an için konuyla ilgili olarak, ister Hasan Küçük, ister söz konusu siyasi parti hakkında yaptığımız bütün google aramalarında “Müslüman siyasetçiden köpek beslemeye yasak” diye sonuçlar çıkıyor. Herhalde bu haberin tekzibini pek yayınlamaya gönüllü olmayacaklar, ne de olsa bir Müslümanın hayvan hakları hakkında aslında olumlu bir şeyler söylüyor olmasının yeterince haber değeri yok ne de olsa maalesef.

Yazan - Oca 31 2012. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes