harici haber

Hollywood Müslüman oldum diye rahatsız oldu

Bu aralar bizim basınımızda gündemi meşgul eden bir haber, ünlü yönetmen, kaderin bir cilvesi olsa gerek, senelerce Türkiye aleyhtarı olarak gösterilen Geceyarısı Eskpresi filminin senaristi Oliver Stone’un oğlu Sean Stone’un Müslüman olması. New York Post’un haberine göre Sean Stone bu yüzden dolayı bayağı endişeliymiş çünkü Hollywood hemen aleyhine bir medya linci başlatmakta gecikmemiş.

İran’da bir belgesel çekimi için bulunan Sean Stone “Allah birdir, Muhammed onun kulu ve elçisidir” diye bir cümle kurdum, bunu söylemiş olmam bazı Hollywood kodamanlarını nasıl rahatsız eder, bu anlaşılır gibi değil” diyor.

“Batı’da çok fazla İslamofobi var, bu din Yahudilikten veya Hristiyanlıktan daha az ya da daha fazla sert filan değil.”  diyen Sean Stona’a babası seçiminden dolayı destek vermiş, “Allah seninle olsun oğlum” demiş.

Gerçektende, son bir haftadır ABD basınını çok meşgul ediyor bu konu.  En son Liam Neeson’ın “Ezandan etkilenmesine takılan” Hollywood basını kendine yeni bir malzeme buldu.

Yazan - Şub 20 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes