harici haber

New York Post’tan küstah karikatür

ABD medyasının meşhur gazetelerinden New York Post, skandal bir karikatür yayınladı, tahmin edebileceğiniz gibi Müslümanları küçük düşürmeye yönelik. Bugünlerde ABD kamuoyu ikiye bölünmüş durumda, bazı “normal” insanlar New York polis departmanı ile FBI’nın kentte yaşayan Müslümanları fişlemek üzere camilere muhbir yollamalarını eleştirirken, bazı “kafalar” daha güvenli bir ülkede yaşamaları için bunun gerekli olduğunu söylüyorlar.

Associated Press’in bir başka haberine göre ise, New York polisi kent dahilinde Müslümanların işlettiği bütün restoranları tek tek fişlemiş. Sahipleri ve müdavimleri hakkında hiç bir “şüpheli” durum görememelerine rağmen, tam 60 sayfalık rapora restoranların menülerini, servislerini, hizmet kalitesini yazmışlar. Ne de olsa aldıkları maaşı hak etmeleri gerekiyor.

AP muhabiri Adam Goldman bile haberi geçerken “Bu raporda hiç bir kriminal not yok, maalesef bu rapor aslında Müslüman ülkelerden gelen göçmenler için bir “restoran rehberi” olmuş” diyor.

İşte böyle haberlere rağmen New York Post gibi bir gazete, Müslümanların “fişlenmesi” gereken insanlar olduğunu vurgulamak istercesine bir karikatür yayınlıyor, karikatürde  “fişlenmekten şikayetçiler” ama bir yandan da “terörist faaliyet” hazırlığı içerisindeler, çizerin hayal gücüne göre artık bu figürlerin neyin temsilcisi ise.

Yazan - Şub 27 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

1 Yorum - “New York Post’tan küstah karikatür”

  1. emel

    benim adım Emel, ben Müslümanım ama terörist değilim!!!

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes