harici haber

CNN’in iddiasına göre yüzlerce Hizbullah militanı ABD’ye sızmış

Müslümanları rencide edecek her türlü anayasal ve hukuki girişimlerin mimarlarından olan ABD’li Senatör Peter King’ın bu açıklamaları Amerikan CNN’in iştahını kabartmış, özel bir program hazırlamışlar bu iddialar ile ilgili. İddiaya göre, spiker aynen böyle diyor, “İran ile ilişkilerimizin kötüye gitmesinden dolayı daha da endişe etmemiz için bir sebep var, yüzlerce belki de binlerce İran tarafından yetiştirilmiş Hizbullah militanı terör eylemleri yapmak üzere ABD’ye sızmış olabilir”

Bu komik iddiayı haber görüntüsü olduğu iddia edilen, habercilerin tabiri ile bir vtr eşliğinden veriyorlar, bizce özenti bir montajcı çocuğun hazırladığı klip potporisi gibi. Görüntülerde İran askerleri var, tatbikat halinde, bir de neresi olduğu belli olmayan yanan ve patlayan bina görüntüleri veriliyor.

Belli ki birileri düğmeye basmış, milyonlarca ABD’li vatandaş koyun yerine konuyor.

Bu iddiayı zerre kadar doğrulayacak bir istihbaratçı veya emniyet görevlisi veya bir kurmay subay görüş bildirmiyor, zira CNN sadece bu senatör Peter King’e mikrofon uzatmış. İddia gerçekten çok komik, İran yüzlerce belki de “binlerce” militanı ABD’ye sokmayı başarmış bile.

Ne Obama yönetimi, ne de ABD basınının büyük bir bölümü İran’a müdahale istemiyor. En son ABD’li üst düzey askerler ve istihbaratçılar, İran’a askeri müdahalenin ne kadar beyhude olduğunu söylediler.

Bütün bu sağduyulu açıklamalar CNN’i çok rahatsız etmiş olmalı.

Hemen bir klip hazırlayıp, Orta-Doğu ülkeleri ve Müslümanlar hakkında atıp tutmayı seven bir senatörü programa çıkarmışlar.

Böyle komik bir iddia üzerinden farkında olmadan İran’ı yüceltiyorlar, haberleri bile yok.

Aynen böyle diyor spiker, eskiden “subliminal” takılırlardı artık açıktan emir veriyorlar “İran’la ilişkimiz yüzünden endişeli olmalıyız. Yüzlerce, belki de binlerce militan sızdırdılar.”

Ucuz bir Hollywood filmi değil bu sözlerin ve görüntülerin yayınlandığı mecra, ABD’de en çok izlenen haber kanalında yayınlanıyor.

Yazan - Mar 23 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes