harici haber

Floridalı papazdan yeni şov

Hani şu geçen sene Kuran-ı Kerim yakma teşebbüsü ile meşhur olan Floridalı papaz Terry Jones vardı ya, bu aralar yine meşhur olmak istiyor.  Jones’a talimat “akıllı” bir yerden verilmiş, çünkü şimdi, aynı zamanda da İran hakkında bir çıkış yapmak istiyor bu papaz. Bu sefer “İran’da tutuklu bulunan Hristiyan dini liderin durumuna dikkat çekmek için” aynı eylemi tekrarlamak istiyormuş.

Aman ne güzel tesadüf, tüm ABD medyası İran bir nükleer tehdit mi değil mi diye ikiye bölünmüş harıl harıl tartışırken, ABD’deki milyonlarca Hristiyanı ajite etmek için mükemmel fırsat.

Bu arada Guardian’ın haberine göre, Pentagon bu Floridalı Papazın eylemine karşın”Afganistan’daki askerlerimizin hayatı tehlikeye girer” diye karşı çıkıyormuş.

Pentagon bizce yangına körükle gidiyorlar.

Sürekli ABD kamu oyunda Afganistan’daki ABD askerlerinin “canavar ruhlu Müslümanlar” tarafından tehdit altında olduğu gibi bir imaj söz konusu oluyor.

Oysa ABD askerleri Afganistan’da en çok kendi helikopterlerinin yaptığı kazalar sonucu ölüyor.

Bu papazın geçen seneki eyleminden sonra ABD askerleri değil, BM çalışanları zarar görmüştü.

Ayrıca geçtiğimiz aylarda kutsal kitabımızı en son yakanlar yine ABD’li askerlerdi, ardından çıkan olaylarda ABD askerleri değil Afgan halkı zarar gördü.

Pentagon böyle açıklamalar yaptıkça yapıcı değil yıkıcı oluyor, belki de kasıtlı yapıyorlar bu haberleri.

Yazan - Nis 21 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes