harici haber

Gerekirse Mekke ve Medineyi vururuz

Pentagon’dan top yekün savaş temalı eğitim sunumunun detayları...

Pentagon’un geçtiğimiz ay yasaklanan eğitim materyelleri ABD basınına sızdı, İslam’a karşı top yekün savaş ilan edilmesi temalı bir eğitim-brifingi bu, skandal kabilinden notlarda “siyaseten doğru” bir metin okumayacakları konusunda önceden katılımcılar uyarılıyor.

Şimdi Huffington Post, wired.com gibi ABD’nin popüler haber portallarında bu brifingin notları yayınlandı.

İçeriğinde tüyler ürperten ifadeler var.

Bu eğitim materyellerinde  “İslami teröre karşı mücadele etmek için 1.4 milyar Müslümanla “topyekün savaş” ilan edilme olasılığı masada olmalı” diyor. Gerekli görüldüğünde “sivil toplulukları haritadan silmek için Hiroşima örneği tekrar gözden geçirilmeli.”  diye cümleler var.

Raporun bir kısmında “İslami teröristler 1949 Cenova Konvansiyonunu ihlal ettiğinden, Nagasaki ve Hiroşima gibi tarihi örnekler Mekke ve Medine’nin yok edilmesi için bir opsiyon olarak değerlendirebilir.”  açıklaması dikkat çekiyor.

Pentagon bu materyelle ilgili soruşturma başlatmış ancak bu raporu hazırlayan Albay Matthew A. Dooley halen görevde. Aynı albayın Haziran 2011 tarihli benzer bir raporu var, oradaki ana fikir, “Ilımlı İslam diye birşey olamayacağını artık anlamış bulunuyoruz.” idi.

Pentagon’un komuta katı “nefret suçu olarak algılanabilecek materyellerin yasaklanması” yönünde direktif vermiş. Bu durumda “böyle bir söylemde rapor hazırlayan albay tek başına mı hareket eder?” diye bir soru akla geliyor.

Wired.com dergisi söz konusu raporun akıl almaz bölümlerinin altını çizmiş, biz de yayınlıyoruz. Resmen ve alenen “Mecca Medina destruction” diye bir tabiri görmesek, bu kadarı da olmaz derdik.

Yazan - May 11 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

1 Yorum - “Gerekirse Mekke ve Medineyi vururuz”

 1. Zehra Ulucak

  Eceli gelen köpek, cami duvarına işer, derler. Hadi, sıkıyorsa vursunlar.
  Allah’ın helakı son noktadır nasılsa.

  Bir grup provokatör çapulcunun çıkıp İslam’ı karalamasıyla, yaptıkları pisliği İslam’a atfetmeleriyle, masum insanları öldürüp başlarında Allahuekber diye bağırmalarıyla koskoca Resulullah ümmeti zan altında kalmaz, kalmamalı!

  Bakalım, Allah’ın intikam alma zamanı gelip de, Allah onlara savaş açtığı zaman hangi deliğe girip saklanacaklar.

  Kuran ayetlerini işlerine geldiği gibi yorumlayanlar; Kuran’da verilen ölüm/nefret/kin gibi emirler, insanlığa düşmanlık yapanlaradır. Allah’a ve Resulüne karşı savaş açanlaradır. Uçakla yolculuk yapan, çarşıda pazarda dolaşan insanlara karşı değil!

  As said in Quran; ”On that account: We ordained for the Children of Israel that if any one slew a person – unless it be for murder or for spreading mischief in the land – it would be as if he slew the whole people: and if any one saved a life, it would be as if he saved the life of the whole people.Then although there came to them Our apostles with clear signs, yet, even after that, many of them continued to commit excesses in the land. The punishment of those who wage war against Allah and His Messenger, and strive with might and main for mischief through the land is: execution, or crucifixion, or the cutting off of hands and feet from opposite sides, or exile from the land: that is their disgrace in this world, and a heavy punishment is theirs in the Hereafter;”(5/32,33)

  But is also said; ”Fight them, and Allah will punish them by your hands, cover them with shame, help you (to victory) over them, heal the breasts of Believers,
  and still the indignation of their hearts.For Allah will turn (in mercy) to whom He will; and Allah is All-Knowing, All-Wise.” (9/14,15)

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes