harici haber

İslam bana savaş açtı

Wilders ABD’deki kitap turnesinin reklam kampanyasını bu cümle üzerine kurmuş

Hollandalı ırkçı-siyasi Geert Wilders bu aralar Amerika turunda, yeni kitabını tanıtıyor, ABD televizyonları onu baş köşelerde ağırlıyor. Kitabının ismi “Başıma ödül kondu, İslam’ın benimle ve batıyla olan savaşı” Elbette başına ödül filan koyan yok ancak ne hikmetse bunun olması için yalvarıyor, Hollanda parlamentosunda grubu olan PVV partisinin lideri.

ABD televizyonları için oldukça uygun malzemeler sağladığı bir gerçek. “Tüm dünyadaki Müslümanların yapması gereken tek bir şey var o da İslam’ı terk etmeleri, Kuran’ı bırakıp Peygamberlerini rol model olarak almaktan vazgeçmeleri gerekiyor” diyor.

Wilders’i kimsenin ciddiye alıp ölüm tehditi gönderdiği filan yok olsa zaten hemen bunu “belgeleri” ile duyururdu. Ancak kendisini Amerikan medyasına öyle bir pazarlıyor ki, sürekli hayatı tehlikedeymiş gibi bir mizansen çıkıyor ortaya.

ABD medyasında bazı kalemler de, Wilders’i, olduğu gibi, sansanyon peşinde bir politikacı olarak resmediyor, ancak bu durum da ona yarıyor çünkü bu sefer bir başka “usta köşe yazarı” Wilders’in “özgürlük mücadelesini” savunuyor.

Yazan - May 13 2012. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes