harici haber

Bunlar bu kafa ile Ayasofya’yı da isterler

El Cezire’nin bir haberine göre Yunanistan’nın çiçeği burnunda neo-nazi partisin bazı üyeleri Srenrenica katliamına katılmışlar.

Yunanistan’ın artık düzelme şansı yok ve euro bölgesinde kalsın kalmasın sürekli siyasi çalkantı içinde olacak. Komşularla sıfır sorun politikasını eleştirenler birde buradan düşünsün acaba çok uzaktan Yunanistan’ın bu çalkantılı halinin Türkiye komşusu olması ile alakası var mı?

Neo-Nazi partisi meclislerinde , Müslüman milletvekilleri yemin ederken Kuran-Kerim’e el bastıkları ayağa kalkmamışlar. Bu arada Yunan meclisinde bile Kuran’a el basmanın serbest olduğunu öğrenmiş oluyoruz, hadi bakalım bir siyasimiz bunu bizim mecliste teklif etsin.

Neyse, bir şekilde bundan böyle sürekli bu Yunanlı Neo-Nazi partisi hakkında yorum ve haber duyacağız. Aynen Hitler’i iktidara taşıyan ortamlar Yunanistan’da oluşuyor yavaş yavaş. Günlük enflasyon %1.000.000 olunca bu parti aynen Hitler gibi iktidara gelebilir.

Saldıracak herhangi bir etnik grup veya yıkacak cami olmadığı için utanmadan kalkıp Ayasofya’yı bile geri isteyebilirler. Çılgınca gelen bu fikir öylesi bir toplumsal histeri oluştuğunda pek çok Yunanlı için normal kaçabilir.

Orta-Doğu sorunları yetmiyormuş gibi bir de artık gözümüz kulağımız Yunanistan’da olacak.

Yazan - May 19 2012. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes