harici haber

Yemen’in açlık sorunundan haberimiz var mı?

AFP’nin geçtiği bir habere göre Yemen’deki açlık problemi giderek büyüyor. Ülkedeki iç savaş haberleri gündemi meşgul ettiğinden bizim medyalarmızda pek de Yemen’in açlık sorunu gündeme gelmiyor.

Birleşmiş milletlerin raporuna göre temel gıda fiyatları geçen yıl %50, içme suyu fiyatları %200 arttı. Zaten ülke genelinde iç su bulma sorunu var.

Yine aynı rapora göre toplam nüfusu 22 milyon olan Yemen’de, 10 milyon insan temel gıda ihtiyaçlarını karşılayamayacak kadar fakir.

Halkın yarısının günlük kazanc 2 doların altında.

967.000 çocuk yetersiz beslenme tehlikesi ile karşı karşıya.

Ülkedeki karışıklıklardan dolayı 8 milyar dolarlık yabancı yatırım ülkeden kaçtı.

Birleşmiş milletlerin Yemen temsilci Cheikh Ahmed “Herkes ülke ile ilgili siyasi kargaşalıktan bahsediyor, kimse bu açlık sorununa değinmiyor” diyor.

Biz de haricihaber.com olarak soruyoruz, neden ülkemiz genelinde Yemen’e yardım kampanyaları düzenlenmiyor?


Yazan - May 20 2012. Kategori Orta-Doğu. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

3 yorum - “Yemen’in açlık sorunundan haberimiz var mı?”

 1. Zehra Ulucak

  Öyle tuhaf dengeler var ki;
  Artık insanlar o dengelere ayak uydurmak adına vicdanlarından, insanlıklarından feragat etmişler.
  Yemen’e insani yardım kampanyası başlatmanız halinde elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız.

 2. Ramazan yemen

  dunya gercektende ilginc bir gezegen. bazi insanlarin zayiflamak icin milyonlari harcadigi, bazi insanlarin ise hayatta kalabilmek icin ekmek kirintilarini bulmak icin hayatini harcadigi bir gezegen. Yemen bize cok tanidik gelen ama hic te gercek anlamda taniyamadigimiz, anlayamadigimiz, ve bu sekilde anlayamayacagimiz bir ulke. burada aclik ile bogusan 5 milyon cocugun sessiz haykirislarini kimse duymadi. umarim o cocular son nefeslerini vermeden sessiz cigliklari duyulur.

 3. AHMET

  YEMEN E YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI KİMSE YOK MU DERNEĞİ DEĞERLİ HAYIR SEVER KADİR ŞİNAS KARDEŞLERİMİZİN YARDIMLARINI YEMEN GÖTÜRECEK BİLGİLERİNİZE

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes