harici haber

Şeriat’ı anlama temalı kongre

Bu hafta sonu ABD’li yaklaşık 15.000 Müslüman Connecticut eyaletinin Harfort kentinde toplanıp, “Din özgürlüğünü savunmak : Şeriatı anlamak” konulu bir kongre düzenliyorlar. Pek çok derneğin de iştirak edeceği bu kongrede temel hedef ABD’li anti-islamcı grupların, ABD kanun yapıcılarını şeriat paranoyasını körükleyerek Müslümanları marjinalize etmeye çalışmalarının önüne geçmek.

26-28 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan kongre’yi Muslim American Society destekliyor.

Amerika’da Kansas da, Arizona, Oklahoma, Missouri, South Dakota, ve Tennessee gibi eyaletlerin ardından “şeriatı yasaklayan” eyaletler kervanına katıldı.

Elbette bu eyaletlerde veya başka eyaletlerde herhangi bir Müslüman topluluğun böyle bir girişimi veya talebi yok. Ancak “28 şubat zihniyetli” medya rüzgarlarını arkalarına alan bazı “anti-İslamcı” oluşumlar sırf konuyu gündeme getirmek için, “Biz şimdiden şeriatı yasaklayan kanunlar geçirelim meclislerden de, sonradan lazım olur belki” mantığı ile eyalet meclislerinden benzer kanunlar geçirip, medyanın gündemini işgal ediyorlar.

Yazan - May 25 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes