harici haber

New York polisi Müslümanları fişlemeye devam ediyor

Daha önceden New York polisinin Müslümanları nasıl fişlediğine dair çıkan haberleri duyurmuştuk. Şimdilerde ise yeni bir haber dönüyor ABD basınında, onunda içeriği aynı aslına bakarsanız. “İnternete düşen” bir belgeye göre, New York polis departmanı 250 camiyi, 12 İslami okulu, 31 Müslüman öğrenci derneğini, 263 işyeri veya restoran gibi “sıcak etnik noktayı” ve 138 “önemli şahsiyeti” fişlemiş.

CAIR kuruluşundan Ibrahim Hooper konu ile ilgili “hiç şaşırmadık, New York polisinin böyle bir uygulaması olduğunu biliyoruz maalesef” diye bir açıklama yapmış.

Biz de bu haberlerin “sızdırılmasına” şaşırıyoruz. New York polisinin içinde ” vicdanlı, demokrat” bir takım polisler var da, kalkıp departmanlarının ne kadar İslamofobik olduğunu deşifre etmek için mi bu belgeleri sızdırıyorlar? Hiç sanmıyoruz.

Ya da, bütçeden kısmak için, “bakın biz her noktayı gözleriz ona göre diyerek”, Müslümanları psikolojik baskı altına mı almak istiyorlar?

Bizim en çok korktuğumuz Müslüman cemaatler arasında bir paranoya kültürünün bu tarz haberler yüzünden yaygınlaşması. Zira “İslamı araştıran ve merak eden bir ABD’li vatandaş”, bir camiye gidip bilgi almak istediğinde potansiyel “muhbir” muamelesi görebilir cemaat tarafından, masum ve hayırlara vesile olabilecek bir irşad süreci baltalanmış olur.

Böyle şüphelenmekte haklıyız zira bu New York polisi Müslümanları fişliyor haberleri sık sık çıkıyor ABD basınında son zamanlarda.

Yazan - Haz 6 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes