harici haber

2012 Londra Olimpiyatlarında neler olabilir?

2012 Londra Olimpiyatları çok yaklaşmışken, Londra polisinin ve diğer İngiliz emniyet birimlerinin alarmda olması normal. Ancak anormal olan özellikle İngiliz medyasının sürekli bu olimpiyatlar esnasında anormal bir terör eyleminin gerçekleşebileceği türünden haberler çıkıyor, ilginç komplo teorileri ortaya atıyorlar. Elbette söz konusu “terör” eylemi olunca, İngiliz medyası bir şekilde işin ucunu Müslümanlara dokundurmayı başarıyorlar.

Evening Standart’ın haberine göre Leyton’daki “Tevhid” camisi “alınan duyumlara göre “terör bağlantısından dolayı” soruşturma altındaymış, zira bu cami Olimpiyat köylerinden birinin yakınlarındaymış.

Sonuçta hiç bir somut delile dayandırılmadan tipik bir İngiliz bulvar gazetesi haberi. Her zaman belirttiğimiz gibi, bu bulvar gazeteleri Avrupa ülkelerinde cidden okunur ve maalesef ciddiye alınır.

Bize kalırsa 2012 Londra Olimpiyatları her şeyden önce sönük geçecek, gereken ilgiyi görmeyecek. Bu tarz “acayip bir terör saldırısı olabilir” haberleriyle Olimpiyatları hatırlatmaya çalışıyorlar her şeyden önce. Muhtemelen asıl terör İngiliz polisi güvenlik yüzünden estirecek, halkı buna hazırlıyorlar. Korkutucu komplo teorilerine de “İslami terör bağlantısı” eklemek zaten İngiliz medyasının çok iyi yaptığı bir şey.

Yazan - Haz 10 2012. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes