harici haber

The Nation dergisinden İslamofobi özel sayısı

Amerika’nın önde gelen dergilerinden The Nation, özel bir sayı çıkarmış, sayının tamamını İslamofobi’ye ayırmış. Sayının kapak başlığı da ilginç “İslamofobi: Bir Amerikan paniğinin anatomisi”

İçerdiği makaleler de ilginç duruyor, okudukça aktarmayı düşünüyoruz. Moustafa Bayoumi, Amerikalıların dikkatini çekecek bir şekilde meşhur bir filme gönderme yaparak Fear and Loathing of Islam (İslam’dan korkmak ve nefret etmek) başlıklı bir yazı yazmış, Fear and Loathing in Las Vegas filmine nazire yaparcasına.

Jack Shaheen’in makalesi oldukça ilgince benziyor, “Medyanın nasıl bir Müslüman canavar mitosu yarattı”.

Diğer makale yazarları ve yazdıkları yazıların başlıkları şöyle

Petra Bartosiewicz, “Muhbirleri ateşlerken, FBI’nın Müslümanları zehirleme taktikleri”, Laila Lalami, “Islamofobinin getirdiği memnuniyetsizlik”, Abed Awad, “ABD mahkemelerindeki “şeriat” öyküleri”, Ramzi Kassem, “New York polisinin Müslümanlara yürüttüğü casusluk programı”, Max Blumenthal, “Anti-İslam nefret düşüncesinin kökleri”, and Laila Al-Arian, “Babanıza terörist muamlesi yapıldığına”.

The Nation oldukça kapsamlı bir çalışmaya imza atmışa benziyor, ilgilenenlere duyurulur.

Yazan - Haz 16 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes