harici haber

Arap kültür festivaline domuz kafası getirmek

ABD’de en çok Müslümanın yaşadığı kentlerden biri olan Michigan eyaletindeki Dearborn’da her yıl Arap festivali düzenlenir. Sadece din temalı değil, daha çok kültürel bir etkinliktir bu. Sadece bu kentteki Müslümanları değil, ABD’nin her tarafından Müslümanlar bu festivale katılırlar.

Ancak böylesi bir kültürel etkinlik birilerini fazla rahatsız etmiş, kendilerine “Hristiyan Misyonlerler” adını veren bir grup, ellerinde İslama hakaret içeren döviz pankartlar taşıyarak “festivali” protesto etmişler, Detroit Free Press’in haberine göre. Olayların büyümesi için polis geniş güvenlik önlemleri almış.

Pankart taşıyıp kışkırtıcı sloganlar atmanın ötesinde bu “Hristiyan Misyonerlerden” bazıları bir sopanın ucuna kesik bir domuz kafası geçirip onu sallamışlar, kime ve hangi akla hizmet olacaksa?

Böyle haberlerin altında yapılan yorumlardan anladığımız elbette pek çok ABD’li  Hristiyanın bir festivale domuz kafası getirerek protesto etmesini eleştirmesi, ki normal olan da bu.

Yazan - Haz 18 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes