harici haber

Fox News, Müslüman Kardeşleri niye savunur?

ABD’nin en çok izlenen haber kanallarından olan Fox News’ün Mısır seçimlerinin galibi Müslüman Kardeşlerin “medya kurbanı” olması ile ilgili yayınladığı haberi cidden anlamadık. Habere göre Mısır medyası sürekli Müslüman Kardeşleri öcü gibi gösteriyormuş. Şimdi bu basit bir yavuz hırsız meselesi mi onu da anlamadık. Zira Fox News gibi kanalları bırakın Mısır’ı, Obama’nın Müslüman Kardeşleri tarafından yönlendirilip, bu grubun bırakın Mısır’a, Amerika’ya da “şeriat” getireceğinin savunan yorumcuları kanallarına çıkartır. Acaba böyle bir haber ile vicdan mı temizlemiş oluyorlar?

Defalarca “seküler ve demokratik” bir yapıyı koruyacaklarını söylemiş olmalarına rağmen sadece ABD medyası değil, tüm dünya medyaları Müslüman kardeşleri hep öcü gibi gösterdi. Fox news’ün haberine göre Mısırlı generallerin etkisinde olan Mısırlı tv yorumcuları ve gazeteler Müslüman kardeşleri sürekli olumsuz göstermeye çalışıyormuş. Yani belki de Fox News, “bu işi sadece biz değil, Mısır’ın kendi medyası bile yapıyor” demiş oluyor.

Bu arada Mısır’daki seçimlerin akibeti hala meçhul, bir yandan da örneğin Voice of America gibi diğer ABD medyalarında “Mısır halkı Müslüman Kardeşlere karşı şüphe ile yaklaşıyor” gibi “bilimsel”(!) tespitler içeren haberler yayınlıyor.

Yazan - Haz 22 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes