harici haber

ABD ve İsrail arasındaki en büyük tatbikat

TimesofIsrael.com’un haberine göre önümüzdeki Ekim ayında binlerce piyade askerinin de katılacağı, olası bir İran ve Suriye’den yapılacak füze saldırısına karşı koyma ana fikirli bir tatbikat gerçekleştiriyor İsrail ve ABD orduları.

Bu tatbikat iki ülkenin şimdiye kadar gerçekleştirdiği en büyük ve en kapsamlı tatbikat olacakmış. İsrail kara kuvvetlerinin yanında 3000 kadar Amerikalı askerler, Aegis ve PAC-3 Patriot füze savunma sistemlerinin test edildiği bu tatbikatta ortak hareket edeceklermiş.

Maariv Hebrew gazetesinin iddiasına göre ise, bazı askeri uzmanlar bu tatbikatının isminin “elbise provası” olduğu yönünde söylentiler dolaştığını söylemişler.

Bu sefer belki de ABD basınında sık sık çıkan, Netanyahu İran’ı vurmak için ABD seçimlerini bekliyor lafları doğrudur ve bu büyük tatbikattan sonra İsrail İran’ı vurmak için düğmeye basar.

Yazan - Haz 26 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes