harici haber

Pentagon İslam karşıtı eğitim semineri düzenleyenleri görevden aldı

Pentagonun kendi subayları için hazırladığı eğitim materyellerindeki İslam aleyhindeki tuhaf yorumlar barındırması Amerikan medyasında bile uzunca bir süre konuşulup eleştirilmişti. Şimdi bu olayı araştıran komisyon, eğitim materyellerini hazırlayan yetkilileri görevden almış.

Kaç kişi ve kimler görevden alınmış, bu konuyu Pentagon “güvenlik” sebebi ile açıklamıyor, ama Reuters’in haberine göre, Pentagon sözcülerinden albay David Lapan, “kurumsal anlamda dar görüşlülük ve beceriksizlik” yüzünden böyle eğitim materyelleri hazırlanmış ve sözcünün açıklamasına göre Pentagon’un yakın bir gelecekte İslam hakkında herhangi bir eğitim semineri hazırlaması gibi bir durum söz konusu değilmiş.

Reuters’da aynı soruyu sormuş, biz de merak ediyoruz. İlk orijinal hali 2004 yılında hazırlanan ve iddialara göre ancak zaman içersinde “uygunsuz” yorumların dahil edildiği bu eğitim materyellerini toplam kaç subay okudu, dinledi ve bu eğitim seminerlerini aldıktan sonra nasıl bir görüşe sahip oldular, örneğin, genel anlamda, İslam coğrafyası hakkında?

Yazan - Haz 29 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes