harici haber

ABD askerleri hedef tahtası yerine Kuran ayetleri kullanıyor

ABD ordusunun deniz kuvvetlerinin Virginia eyaletindeki askeri üssünde, askerlerinin eğitim amaçlı kullandıkları atış poligonunda tuhaf bir hedef tahtası yer alıyormuş, Washington merkezli Council on American-Islamic Relations adlı sivil toplum kuruluşunun basın açıklamasına göre. Kuruluş yaptığı basın açıklamasında, Pentagon’dan özel olarak bu tarz bir hedefi kaldırması rica etmiş, askerlerin atış eğitiminde kullanmamaları için.

Hedefte elinde silah bulunduran başörtülü bir kadın resmi, onun arkasında ise Kuran-ı Kerim’den ayetler var.

Bilindiği üzere Pentagon son zamanlarda “eğitim materyelleri” üzerinden bazı skandallara imza atmış, hemen ardından “olayı soruşturdukları” açıklamışlardı. Herhalde bu olay ile ilgili olarak yine soruşturma açarlar ancak bu “zihniyet” ile nasıl mücadele ederler, onu bilemiyoruz.

Askerler kendilerine pek ala hedef olarak normalde kullandıkları gibi temsili, sembolik bir insan görüntüsü seçebilirlerdi. Böyle vakalara rağmen ABD’li siyasetçiler sürekli çıkıp “Biz İslam ile savaşta değiliz” diye açıklama yaparlar.

Council on American-Islamic Relations’ın basın açıklaması bakalım ABD medyasında yer bulacak mı?

Yazan - Tem 2 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes