harici haber

ABD bağımsızlık kutlamaları sırasında Müslümanlara yapılan saldırılar.

South Carolina eyaletinde bir caminin camlarına kültablası fırlatanlar yakalanmamış, Texas’lı bir Müslüman ailenin evinin kapısına sprey boya ile “teröristler” yazılmış. Aynı hafta Missouri’de bir cami kundaklama tehlikesi atlatmıştı.

Bütün bu olayların Amerika’nın bağımsızlığını kutladığı “4 temmuz” haftasından olması ilginç. JoplinGlobe dergisinden Roger McKinney olayın vehametini vurgulamak için kaleme aldığı makalesinde “Arama motorlarına “mosque fire” yazın, çıkan sonuçların nasıl hemen hemen her eyalete yayıldığını görünce şaşıracaksınız. Camilere saldırı yapmak tüm ülke genelinde gerçekleşen bir eylem” diyor.

American Civil Liberties Union adlı STK’dan avukat Heather Weaver “Tüm ülke genelinde 4 temmuz dolayısıyla bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü kutlarken, Müslüman kökenli vatandaşlarımızın da özgürlüğünü kutlayacağımız yer de, camilere yapılan saldırılar, farklı farklı eyaletlerde artıyor.” demiş.

Böyle “akil” tavırlı duruşlar elbette önemli, zaten bu yüzden aktarıyoruz. Ancak bu tarz aklı selim haberlerin, analizlerin altına yazılan yorumlar cidden korkunç. Böyle “liberal” çıkışlar da bulunan ABD vatandaşlarını veya STK’ları “teröre hizmet etmekle” suçlayan ABD’li vatandaşlar olması cidden üzücü ve düşündürücü.

Sanki sürekli internette gezen bir topluluk var, nerede birileri Müslümanların lehinde çok az da olsa bir şeyler yazınca, hemen karalama kampanyasına başlıyorlar.

Yazan - Tem 7 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes