harici haber

Müslümanlara Londra 1 ay yasaklansın

Şimdi elbette ironi olsun diye böyle bir başlık atmış durumdayız ancak batı medyasında bu aralar 2012 Londra olimpiyatları sırasında gerçekleşecek olası terör saldırıları üzerinden o kadar çok haber çıkıyor ki, bütün bu “uydurma olduğu her halinden belli olan haberler” kime ne akla hizmet ediyor anlamak mümkün değil. Söz konusu İngiliz basını ve terör saldırları gibi anahtar sözcükler olunca bütün bunlara “Müslümanlar” eklemek de çok kolay. Müslüman göçmenler Londra olimpiyat oyunları sırasında şehir dışında olurlarsa kimse onlar hakkında uydurma haber yazamaz.

Daily Telegraph ve Daily Mail’in haberlerine göre Olimpiyat arenalarından birine yakın bir yerde, nehirde kano gezintisi yapan iki Müslüman tutuklanmış. Sonradan hiç bir suç isnad edilmeden bırakılmış olsalar da manşetlerde tahmin edebileceğiniz gibi “İslami terör” temaları havada uçuşup duruyor.

Londra olimpiyatları üzerinden her türlü uçuk kaçık, ki buna uzaylı istilası dahil, haber üreten medyaların kanoyla gezen iki genci sırf Müslüman oluşlarından dolayı manşete çıkarmaları aslında o kadar da tuhaf değil.

Bizim anladığımız Londra olimpiyatları sırasında İngiliz polisi haddinden fazla sıkı güvenlik önlemleri alıp insanları bayacaklar, şimdiden korku ve panik havası yaratıyorlar ki kimse itiraz etmesin.

Bu arada ne olur olmaz, tüm dünyanın gözü Londra’dayken 11 Eylül tarzı bir tezgah birilerinin işine gelebilir elbette, gazeteler şimdiden suçu Müslümanlara atmaya hazırlar.

Yazan - Tem 7 2012. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes