harici haber

Gazzeli kadınların El Aksa’ya girmesi yasak

İsrailnationalnews.com isimli haber portalının geçtiği bir habere göre, İsrail Yüksek Mahkemesi Gazze’li 7 kadının El Aksa camine girebilmelerine izin verilmesi için açtıkları davayı reddetmiş. Bu karara göre Gazzeli kadınların El Aksa caminine gidebilmeleri yasak kalmaya devam edecek.

Kanunlara göre 35 yaşından büyük Hristiyan kadınların Gazze’den çıkıp Kudüs’e gitmeleri serbest. Habere göre bu davayı Arap kadınlarının seyahat özgürlükleri konusunda yaptıkları çıkışlar ile bilinen İsrailli “aşırı solcu” bir grup yapmış. Bu grup İsrail ordusundan Hristiyan kadınlara tanıdıkları hakları Müslümanlara da tanımalarını istemiş.

Bir diğer adı Arutz Sheva olan İsrailnationalnews.com haber portalı bu haberin sonunu şöyle bir cümle ile bağlamış: “Gazze, Hamas isminde soykırım eğilimli ve kendini tüm İsrailli erkek, kadın ve çocukları yok etmeye adamış bir örgüt tarafından yönetilmektedir.”

Yazan - Tem 9 2012. Kategori Orta-Doğu. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

5 yorum - “Gazzeli kadınların El Aksa’ya girmesi yasak”

 1. hüseyin osmanoğlu

  el aksa ile ilgili haber yaparken neden kubbetüssahra fotoğrafı yayınladığınızın mantıklı bir açıklamasını bekliyorum.
  1- ya siyonistsiniz ,sizi biraz olsun tanıdığım için bu ihtimal dışı.
  2-cahilsiniz ,ki bu sizin için zorlama bir yakıştırma olur.
  3-vurdumduymazsınız ,umursamazsınız,adam bananecisiniz, bence en doğru tercih bu …..

 2. admin

  Haklısınız, özür dileriz, El Aksa ile ilgili google’dan arama yapılınca bile bahsettiğiniz gibi yanlış resim çıkıyor. El Aksa ile ilgili doğru bir resim linki gönderir misiniz?

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes