harici haber

ABD’de reklam panosu savaşları

Amerika’da metro ve otobüs hatlarında yayınlanan ve Filistin’in yıllar içinde kaybettiği toprakları gösteren harita ilanları bazı kesimleri fena halde rahatsız etmiş. American Freedom Defense Initiative hemen bir karşı kampanya başlatıp, “It’s not Islamophohia, it’s Islamorealism” diye sloganlı reklam afişleri ile metro ve otobüsleri donatacaklarmış. Afişlerde ayrıca 11 Eylülden barı yapılan “İslami terör” saldırıları ile ilgili rakamlar da var. Bu konu ile ilgili daha önce çok haber çıkmıştı, örneğin ABD’liler tren kazalarından dolayı daha çok hayatını kaybediyorlar, terör saldırılarına oranla. Ancak burada maksat sürekli, her bahane ile 11 Eylül fikrini canlı tutmak.

Islamorealism diye bir laf uydurmuşlar yani işin gerçeğinden bahsettiklerini iddia ediyorlar. Zira iddialarına göre Amerika içten içe İslamlaştırılıyormuş.

Bu aralar ABD’de Michelle Bachmann gibi senatörlerin de başını çektiği bir grup, ABD hükümetine Müslüman kardeşlerin ve diğer benzeri “Müslüman odakların” iyice sızdığını iddia ediyor. Bu komik iddialara göre Obama hükümeti gevşek davrandığı için ABD yönetiminde Müslümanlar kadrolaşmayı başarmış ve yakında tüm ülkeye şeriat getirecekmiş.

İşin kötüsü böyle reklam kampanyaları düzenleyen veya bu fikirlere destek verenlere psikolojik tedavi öneren yok. Gerçekten kelli felli “yazarlar ve siyasiler” tvlere çıkıp böyle komik iddialarda bulunuyorlar.

Yazan - Tem 19 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes