harici haber

Londra Olimpiyatlardaki trafik sorununu Ramazana bağladılar

İngiliz Daily Mail gazetesinin Ramazan’dan dolayı trafik sorunu ile ilgili tuhaf bir haberi gözümüze çarpıyor. Gazete Olimpiyat zamanı meydana gelebilecek trafik sıkışıklığını kalkıp Ramazan’da oruç tutanlara bağlamış.

Gazetenin iddiasına göre Londra’da yapılacak olan olimpiyatların Ramazan ayına denk gelmesi yüzünden şehirdeki “kaos” artacakmış, zira olimpiyat parkı civarında pek çok cami varmış insanlar(Müslümanları kastediyorlar herhalde) bu olimpiyat oyunları yerine bu camilere akın edip trafiği kitleyeceklermiş.

Gazetenin haberine göre 1980 Moskova olimpiyatlarından sonra ilk defa olimpiyat oyunları ile Ramazan ayı çakışmış, bunun da Londra olimpiyatlarına denk gelmiş olması haberi geçeni bayağı üzmüş herhalde.

Haberin altında tonlarca yorum var, bir tane Hristiyanın yorumu dikkat çekiyor, “adamlar sizin gibi olimpiyat budalası değil, Tanrı’ya öncelik veriyorlar diye onlara kızmayın, keşke kiliseye gidenlerin de sayısı bu kadar fazla olsaydı.”

Yazan - Tem 25 2012. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes