harici haber

Obama yeterince İsrail’e destek vermiyor

Haarezt gazetesinin haberine göre seçim kampanyaları esnasında Nevada’da yaptığı bir konuşmada, Obama’nın rakibi Romney, Obama’yı “yeterince İsrail’i sevmemekle suçladı”

Romney göre “Obama, Birleşmiş Milletlerde İsrail’in düşmanlarına alkış tutarak Orta-Doğu sorununa çözüm bulacağına ortalığı daha da karıştırdı” . Demek ki Romney’in Orta-Doğu sorununu çözmekten anladığı tek taraflı bir çözüm, bu cümlesinden bunu çıkartabiliriz.

Romney’in bu sözleri Obama’nın başkan yardımcısı Joe Biden’in fena üzmüş. Biden hemen “Demir kubbe projesini biz destekledik ve tarihin en büyük askeri tatbikatını yaptık. Ayrıca başkanımız Birleşmiş Milletlerde sürekli olarak İsrail’i desteklemektedir” diye bir açıklama yapmış.

ABD’de üst düzey politikacıların politik kariyerinin İsrail’e verilen destek üzerinden imtihan edilmesinin en güzel örneği herhalde bu tarz polemikler olsa gerek.

Yazan - Tem 25 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes