harici haber

Missouri camisi yangında kül oldu

ABD’nin Missouri eyaletindeki cami yangında kül oldu. Geçtiğimiz ay aynı camiye kundaklama girişiminde bulunulmuştu ancak başarısız olmuştu, belli ki eyaletteki cami karşıtları bu sefer kundaklama işinde başarılı olmuşlar. Missouri eyaleti tarih boyunca ABD’li beyazların ırkçılıklarının yuvası olmuştur.

Eyaletteki Islamic Society of Joplin adlı cami, bir gece içerisinde tamamen yanmış, polisin raporlarına göre. Şu an itibari ile polis halen “yangının sebebini” araştırıyormuş ancak daha bir ay önce camiye bir kundaklama girişiminde bulunulduğu yine aynı polis açıklamış ve konu ile ilgili malumat verene 15.000 dolar ödül vaat etmişlerdi.

Bir önceki yangın camiye değil de güvenlik kameralarına zarar verdiğinden şimdiki yangınla ilgili olarak polisin elinde hiç bir ipucu yokmuş.

Council on American-Islamic Relations en son ki Hindu tapınağına yapılan saldırıdan sonra camilere polis koruması istemiş ve bu olayla ilgili olarak bilgi vereceklere 10.000 dolar ödül vaat etmiş.

Yanan caminin imamim Lahmuddin, özellikle Ramazan ayında böyle bir olayın vuku bulmasına çok üzüldüklerine ancak yine Ramazan’dan dolayı öfkelerine hakim olup, sabretmeleri gerektiğini söylemiş.

Yazan - Ağu 7 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes