harici haber

Sih tapınağını saldırısı esnasında güvenlik kameraları kapanmış

ABD son günlerde artan “silahlı saldırganlar” şokunu üstünden atmaya çalışırken, Ulusal Radyo, NPR ilginç bir iddia ortaya atıyor, bu son Sih tapınağı baskınıyla ilgili. Bu konuda alternatif haber kaynaklarında görgü tanıklarının anlattıkları ile resmi açıklama arasında çelişkiler vardı zaten. NPR iddiası ise tam da saldırın gerçekleştiği saatlerde güvenlik kameralarının kapatılmış olması.

Associated Press’e konuşan bir görgü tanığı, medyanın yazdığı gibi tek bir saldırgan değil, yüzü maskeleri dört silahlı adamın tapınağa gelip ateş açtığını söylüyor. Bu gibi resmi haber ile çelişen pek çok görgü tanığı var, hepsinin müşterek noktası olayda birden fazla silahlı saldırgan olduğu.

Tam da bir saldırı esnasında güvenlik kameraları niye kapalı olur, aklımıza bizim danıştay saldırısı geldi.

Bu tarz saldırılardan hemen sonra ABD’de çok yoğun bir “silah serbestliği” tartışması yapılıyor. Toplum resmen ikiye bölünmüş durumda, bir kesim halka silah satışını yasaklamak istiyor, bir kesim de buna karşı.

Alternatif bloglarda pek çok yazar, ekonomik krizden dolayı çıkacak olası isyanlar için ABD ordusunun sıkıyönetim ilan edip, bölgesel isyanlar ile nasıl başa çıkacağına dair eğitim materyallerini varlığından bahsediyor.

Bu tarz “masumlara rastgele ateş açanlar” haberleri üzerinden belki halka silah satışı yasaklanması isteniyor.

Her ne sebeple olursa olsun bir tapınakta neden güvenlik kameraları tam bir saldırı gerçekleşirken kapanır, orası ciddi bir muamma

Yazan - Ağu 11 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes