harici haber

Almanya’da yeni karikatür krizi

Almanya’da bu hafta sonu, başkent Berlin’de, “İslam Almanya’ya ait değil” temalı bir gösteri düzenleyecekmiş aşırı sağ gruplar. Associated Press’in haberine göre bu gösteri esnasında bazı yakışıksız karikatürler göstereceklermiş. Almanya’da üç cami bu karikatürlerin yasaklanması için mahkemeye başvurmuş ancak mahkeme bu taleplerini “sanatsal özgürlüğe aykırı olup bu karikatürlerin hiç kimseyi şiddete teşvik etmediği sonucuna varıp” reddetmiş.

Haberi göre bu karikatürlerin içeriği peygamberimiz(sav) ile ilgili.

Bu talebi reddeden Berlin mahkemesi bile bile gereksiz bir provokasyona imza atmış oluyor.

Almanya’da son zamanlarda gereksiz yere “İslam Almaya’ya ait değil” sloganlı pek çok gösteri düzenlendi, yeteri kadar hızlarını alamadılar, hukuk sistemleri de şimdi provokasyona alet oluyor.

Gösterinin detayları berlin-pro-deutschland.de  sitesinde mevcut, burada örgütleniyorlar.

Hemen bir not, pro-deutschland, Almanya için, Almanya’nın tarafında anlamında gelen bir laf. İyi ama İngilizce bir tabir. İşte bu zihniyet anlaşılmaz, hem “milliyetçilik” taslarlar, hem de anadilleri dışında bir dilde slogan uydururlar. Herhalde enternasyonel çalışan bir şebekenin ürünü bu zırvalıklar.

Yazan - Ağu 17 2012. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes