harici haber

Libya’da kaos ortamı, Kaddafi’nin hayaleti

Daha önceden de benzer haberler geçtik, Libya’da suların durması imkansız olarak gözüküyor. Her ne hikmetse, “Kaddafi taraftarları” ülkede terör estirmeye devam ediyor. InterPress Service haberi ajansının belirttiğine göre kendilerine Tahloob denilen bir grup silahlı topluluk, Kaddafi’nin intikamını almaya yemin etmiş vaziyette, ülke de terör estiriyor. Trablus’da bombalı bir araba saldırısı gerçekleşmiş, IPS muhabirinin iddiasına göre, saldırıyı bu grup üstlenmiş.

Her ne hikmetse haber ajansı bu “isyancıları” aynı zamanda “İslamcı” militanlar olarak adlandırıyor.

Yani bir anlamaya çalışalım haberin verilişini ve olayları:

Kaddafi ölmüş, ailesi ortada yok, aile servetinin akibeti hala meçhul, ABD, Fransa ve İsviçre bankalarında milyarlarca dolar para tutuluyor. Libya halkını aşiret savaşları bekliyor. Bütün bunların arasında Kaddafi’ye sadık bir “terörist” grup, aynı zamanda “İslamcı” olarak etikenlendiriliyor, ülke de terör estirmeye devam ediyor.

Ayrıca haberin devamına göre geçen hafta 20’den fazla subay Bingazi’de öldürülmüş. Bu subaylar eskiden Kaddafi ordusundaymış, sonra isyancıların safına geçmişler.

Kimim kimi niye öldürdüğünü anlamak mümkün değil.

Belli ki birileri Libya’da istikrar istemiyor.

Tıpkı hala Irak’ta düzenli olarak bombalama eylemlerinin devam ettiği gibi.

Medyamız artık Libya’ya hiç ilgi göstermediği için Libya hakkında, Libya’nın geleceği hakkında hiç bir şey bilemiyoruz.

Biz özellikle İsviçre ve Fransa ve ABD’nin dondurduğu Kaddafi’nin banka hesapları merak ediyoruz zira bu Libya halkının parası.

Kısa bir araştırma sonucunda bu konu üzerine İngiliz medyasının çok daha ciddi bir şekilde eğilip araştırdığını, haber yaptığını görüyoruz.

Yeri geldiği zaman “Osmanlı” havalarına giren ülkemiz medyası neden bu kadar maymun iştahlı, Libya konusunu bu kadar çabuk unuttu, anlamak mümkün değil.

Yazan - Ağu 19 2012. Kategori Orta-Doğu. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes