harici haber

Norveç’i yeni bir terör tehditi bekliyormuş

10 ülkede 7 dilde yayın yapan, International Business Times isimli yayın kuruluşu oldukça ilginç bir habere imza atıyor, tam da Norveç canisi Breivik’in cezasının kesinleştiği gün.

İddiaya göre Ansar Al-Sunna isimli bir terör örgütü varmış, Norveç hükümetine “nota” vermiş, Oslo kentinin Greenland semtini “kendilerine” verilmesini istemişmiş, bu bölgeyi Norveç hükümetinden koparacak olan bu örgüt, “kirli şeytanlar” ile beraber yaşamak istemediklerinden bu bölgede “İslami bir devlet” kuracaklarmış. Bu örgütün hükümete gönderdiği mektubun tepesindeki logo aynı El Kaidenin logosuna benziyormuşmuş.

Bu tarz bir haber neden her halinden “saygın” ekonomi haberleri verdiği belli olan, arkasında da muazzam bir finans desteği olan Internation Business Times gibi bir dergide çıkar, bunlar nasıl iddialardır, kim inanır, Norveç’in başkentinde “İslami devlet” kurmak isteyenlerin varlığına?

Bu haber tam da “Ülkemin İslamileştirilmesine karşı çıkmak için bu eylemi gerçekleştirdim” diyen Breivik’in davası sonuçlanmışken çıkıyor.

Financial Times, Economist gibi “ekonomi haberi verirken bir yandan da İslam coğrafyası hakkında atıp tutan” dergilerin yanına bir yenisi mi geliyor acaba, Internatinal Business Times gibi…

Yüzlerce internet haber portalı bu derginin bu haberini kaynak gösterip sitesinde yayınladı bile çoktan. Belki de pek çok Norveçli, gerçekten de yaşadıkları ülkeye bölmek isteyen bir “İslami terör grubunun varlığına” inanacak.

Yazan - Ağu 25 2012. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes