harici haber

Obama ve Romney’in sahte twitter müritleri

Amerikan Senatosunun 2016 yılı itibari ile ABD’nin federal borcunun 20 trilyon dolara çıkacağının, çeşitli ekonomi dergilerinin ise her geçen gün artan işsizlik ve fakirlik haberlerinin verildiği şu günlerde, Obama ve Romney’in başkanlık savaşı ilginç taktiklere sahne olacak.

Yavaştan yavaştan yurdumuzda da yaygınlaşmaya başlayan “sahte twitter takipçisi satın alma” sendromu iddialara göre başkan Obama ile rakibi Romney’i de vurmuş. ABD’de Clear Presence Media isimli kuruluş, adlarını açıklamayacakları özel müşterileri için onbinlerce sahte twitter hesabı alıyormuş. Statuspeople.com sitesi ise özel bir sistem aracılığı ile herhangi bir twitter hesabının takipçilerinin sahte olup olmadığını anlamaya yarıyormuş. Bu siteye göre Obama’nın takipçilerinin %39’u, Romney’inkilerin ise %31’i sahte kullanıcıymış.

“İnsanlar neden sahte twitter takipçisi alır?” sorusundan ziyade, “İnsanlar neden sahte olsun olması,n twitter takipçi sayısının çokluğu ile övünür?” sorusunu sormak gerekiyor.

“Kabirlere gidene dek çoklukla övünmek” bir illettir ama bu çağda artık insanlar herhalde mal mülk çoğunluğundan ziyade “twitter takipçilerinin” çokluğu ile övünecekler, sanki kendileri insanları doğruya götürebilecek hidayet sahibi muhteremlermiş gibi.

ABD başkan ve başkan adaylarının böyle bir işe kalkışması aslında önce yadırgansa da, dünyanın gidişatını düşünürseniz çok da normal karşılanacak bir durum.

Yazan - Ağu 25 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes