harici haber

Helal et protesto kamyonu köprüye sıkıştı

Basın-yayın tarihinin en tuhaf, en abes başlıklarından biri oldu bu ama yeni kurulan ve ırkçı temayülleri olan İngiliz Ulusal Partisi’nin “gerçeklik kamyonunun” başına cidden böyle bir şey gelmiş, aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü üzere.

Şimdi, bu partinin üyeleri bir protesto eylemine doğru giderken kentin en işlek bölgelerinden birindeki köprünün altına sıkışmışlar. Protesto ettikleri vaka ise St.Luke Subway restoranında müşterilere “helal et” servis ediliyor olması.

Bazı müşterilerin tercihleri doğrultusunda “helal kesilmiş et ürünleri” sunan bir İngiliz lokantası, bir İngiliz siyasi parti mensupları tarafından protesto ediliyor, iddialarına göre helal et kesimleri İngiltere’de yaygınlaşırsa ülkeye şeriat gelirmiş.

Partinin bu helal et meselesini protesto etmek için neden üzerinde “gerçeklik kamyonu” yazan bir kamyona binmeleri gerekmiş onu anlayamadık ancak fotoğrafa bakılırsa caddede trafiği cidden meşgul etmişler.

Yazan - Eyl 1 2012. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes