harici haber

Kanada’da camiye köpek getirme protestosu

Kanadalı Toronto Sun gazetesinin haberine göre Hindu Canadian Advocacy Grup isimli “sivil toplum kuruluşu” “köpeğini al caminin önüne getir, orada gezdir” temalı bir protesto etkinliği organize ediyormuş.

Etkinlik 14 Eylül’de Toronto Selahaddin camisinden düzenlenecekmiş, grubun facebook sayfasından yaptığı duyuruya göre. Gurubun iddiasına göre “İslami ibadet şekilleri” “Kanadalı olmanın” değerleri ile çelişiyormuş, bu yüzden bunu protesto etmek için, köpeği olan her vatandaş o günlük köpeğini cami önünde gezdirmeliymiş.

Facebook’daki bu duyuruya 235 kişi “katılıyorum” diye mesaj yazmış, böylesi bir provakasyona meraklı bu kadar “demokrat olduğu iddia edilen” Kanadalının çıkması ilginç.

Ebu Leheblerin bile aklına gelmezdi herhalde, “cami önünde köpek gezdirip Müslümanları ajite etmek”

Bu arada aynen İngiliz basınında(Daily Star) olduğu gibi, Toronto Daily, Toronto Star gibi gazetelerin hep bu tarz haberler yayınladıklarını hatırlatalım, İngiliz kuzenleri özenerek.

Yazan - Eyl 5 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes