harici haber

Libya ABD’yi elçilik saldırısı öncesinde uyarmış

Daily Mail’in haberine göre Libya yetkilileri ABD’yi elçilik saldırısından üç gün önce uyarmış. Böylesi bir istihbarat zafiyeti çok aşina olduğumuz bir durum. Birileri Obama’nın elini zayıflatmak için böylesi bir uyarıyı hasır altı etmiş olabilir.

ABD’nin ulusal radyosu NPR de gidip Libya başkanı ile bir mülakat yapmış. Mohammed el-Megarif diyor ki, bu saldırılar kesinlikle planlı idi, elimizde deliller var. Megarif ülkesinde bir güvenlik sorunu olduğunu kabul edip, bu konuda çalıştıklarını ancak ülkeye bazı kötü niyetli “dış güçlerin” sızdığını söylüyor.

Böylesi bir istihbaratı ABD’de gerekli mercileri iletmeyenler nedense bizde ki Uludere faciasını hatırlattı. Kamuoylarının tepkisi bile aynı, durup dururken ülke liderlerinin elleri zayıflıyor.

Seçim telaşı içinde daha fazla pis kokular çıkmasın diye Obama yönetiminin bu tarz dedikoduların altını kazıyacağını sanmıyoruz.

Yazan - Eyl 17 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes