harici haber

Newsweek’ten rezalet kapak

Uluslararası meşhur haber dergisi Newsweek’den akıllara zarar bir kapak var, bu sayısında. Müslüman öfkesi diye başlık atmışlar, hazırladıkları özel dosyada Müslüman öfkesinden nasıl korunulur, nasıl buna son veririz diye alt başlıklar kullanmışlar.

Ülkemizde de şehit haberleri üzerinden ajitasyon yapan ve Türkiye’nin düşmanlarını sevindiren gazeteler de, Libya’daki konsolosluk saldırısı için “dinciler bakın ne yaptı” diye manşet atmıştı.

Neyseki batı medyasında pek çok sağduyulu isim artık bu tarz bir İslamofobiye prim vermiyor, Atlantic Wire, Think Progress gibi Amerikan dergileri, Telegraph gibi İngiliz gazeteleri bile Newsweek’in kapakta kullandıkları resim ve tarz saçma ve gereksiz bulmuş.

Özellikle Telegraph’tan Rob Crilly’in yorumu çok güzel. “Bir zamanların kaliteli haber dergisinden şok edici derece ucuz ve bayağı kapak”

Newsweek’in eskisi gibi saygın olmadığını Rob Crilly iyi yakalamış, umarız bizim basında da böyle dergilerden artık “saygın medya kuruluşu” diye söz edilmez.

Yazan - Eyl 19 2012. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes